מתכננים לפתוח אתר חנות?

הנה מה שצפוי לכם ומה ההשלכות לחלק מההחלטות שבדרך.

בחירת פלטפורמה להקמת החנות

ישנן מספר גישות אפשריות בינהן, בחירה בפלטפורמה מוכנה ויעודית למטרה זו ובחירה בפתרון מותאם אישית, בחירה בפתרון מוכן מראש זה פחות או יותר כמו לנסוע במונית על בסיס קבועה, נכון לנסיעה בודדת, אולי פעם בכמה זמן זה יכול להיות משתלם, כי אין צורך לתחזק את הרכב, אבל לשימוש סדיר אין בזה היגיון כלכלי, כי במקרה כזה, יותר משתלם לספוג את כל ההוצאות הנלוות כגון, דלק, טיפולים, ביטוחים רישיונות וכו ולהשאר בשליטה מלאה כאשר הנכס בבעלותכם.

בדיוק כך, שימוש בפלטפורמה מוכנה לחנות תתאים למי שמתכנן למכור בתדירות ובהיקפים נמוכים ומוכן לשלם עלויות גבוהות עבור תחזוקה שוטפת, עמלות גבוהות ובסופו של דבר להישאר ללא נכס.

אם חלופה זו היא המועדפת עליכם, אתם מוזמנים לקחת את האוטובוס הראשון מחוץ לדף הזה ולחזור לתחנה המרכזית בה תחפשו פתרונות קופסת קסמים ושיהיה לכם בהצלחה.

אם אתם רוצים שליטה מלאה בחנות האינטרנטית שלכם ושתהיה בבעלותכם, כמו החנות המוחשית, סימן שהגעתם למקום הנכון.

ישנן מספר גישות לחנות מסוג זה, הראשונה היא יצירת קוד מאפס, שיטה זו בהחלט יכולה לספק את התוצאות הכי איכותיות, אך זה תלוי במספר גורמים שחשוב להיות מודעים להם, בינהם מציאת עלויות הפיתוח גבוהות ועשויות להיות בלתי צפויות כיוון שכל החלטה שלא אופיינה במדוייק מספיק מראש עשויה להוסיף שעות תכנות רבות וכל עדכון של תכני האתר, גם הוא עשוי להיות כרוך בהוצאות עבור זמן תכנות, בנוסף, חשוב לציין שלעבור לבית תוכנה אחר או לתוכניתן אחר במקרה כזה, עשוי להיות מאוד מאתגר ואף לעיתים אפילו בלתי אפשרי.

גישה זו יכולה להיות מתאימה למי שיכול להרשות לעצמו להעסיק צוות אפיון, פיתוח, שיווק ועיצוב על בסיס קבועה. מי שנמצא במקום הזה, אני מניח שלא הגיע לדף זה כיוון שהוא מודע למשאבים העומדים לרשותו וכבר התחיל לעבוד על תוכנית עבודה.

הגישה הנפוצה ביותר, היא להשתמש בפלטפורמה להקמת אתרים מוכנה המבוססת על קוד פתוח (הקוד עליו בנויה פלטפורמת יצירת האתר אינו שייך לאף יישות, אך האתרים שיוצרים איתה שייכים לבעלי האתר).

ישנן מספר פלטפורמות להקמת אתרים מבוססות קוד פתוח, בינהן דרופאל, ג׳ומלה וורדפרס, לכל אחת מהן, כמובן יתרונות וחסרונות, אך אחת מככבת ובולטת מעל כולן כיוון שהיא מקבלת עדכונים (ועדכוני אבטחה) בתדירות הגבוה ביותר, ישנם מספר גדול יותר (דרמטית) של חברות שיוצרות תוספים להתממשקות איתה, אין סוף בעלי מקצוע שמכירים אותה ועובדים איתה ונחשבת כבר שנים כסטנדרט עולמי להקמת אתרי אינטרנט, וורדפרס (WordPress).

בחירה בוורדפרס כפלטפורמה להקמת אתר החנות שלכם מאפשרת לכם להיות הבעלים של הנכס ולהפחית את העלויות הכלליות (בהתבוננות לטווח הארוך) ומאפשרת לכם לעבור בין ספקי השירות השונים מבלי להיות תלויים בהם או מחויבים להם.

 

החלטתם לפתוח את אתר החנות שלכם עם וורדפרס?

כדי להערך מראש לקראת הקמת האתר להימנע מהוצאות לא מתוכננות, כנסו לכתבה כל מה שצריך לדעת לפני הקמת אתר חנות בוורדפרס

מעוניינים להתיעץ איתנו בנושא? צרו קשר ונשמח לעזור.